Menu
Galileo Corporation s.r.o.
Partner pre samosprávy
a príspevkové organizácie
Využite prepojenosť nášho riešenia

Obec Čaňa prekročila hranice tradičnej komunikácie

Digitalizácia obce Trakovice

V malebnej obci Čaňa, rozprestierajúcej sa na východe Slovenska, sa starosta Michal Rečka rozhodol prelomiť tradičné metódy komunikácie a zaviesť do života svojich občanov nový spôsob, ako ich udržiavať informovaných.

V dobe, keď moderné technológie naberajú na význame a stávajú sa neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života, stoja samosprávy pred výzvou uľahčiť a zefektívniť komunikáciu medzi občanmi a obecným či mestským úradom.

Prečo ste sa rozhodli zabezpečiť pre svoju obec digitálnu úradnú tabuľu?

Uvedomovali sme si potrebu modernizovať spôsob, akým informujeme občanov o dôležitých udalostiach, rozhodnutiach či plánovaných aktivitách a podujatiach obce.

„Digitálna úradná tabuľa nám umožňuje okamžite aktualizovať obsah, čo znamená, že informácie sú vždy čerstvé a relevantné.“

Vzhľadom k tomu, že je prístupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni, občania majú možnosť informovať sa v čase, ktorý im najviac vyhovuje, čo je výhodné najmä pre tých, ktorí majú obmedzené možnosti navštíviť úrad osobne. Vďaka jej atraktívnemu dizajnu a jednoduchej ovládateľnosti sa rýchlo stala zdrojom informácií nielen pre mladých ľudí ale aj pre seniorov. Digitálna úradná tabuľa je prístupná pre všetkých.

Digitálnu úradnú tabuľu vám dodala spoločnosť Galileo Corporation. Podľa čoho ste sa rozhodovali pri výbere dodávateľa?

Náš výber padol na spoločnosť Galileo, ktorá je zároveň aj dodávateľom našich webových stránok. Galileo je dlhodobo známe svojou spoľahlivosťou a vysokou kvalitou služieb. Ich množstvo pozitívnych referencií od iných obcí nás presvedčilo, že sú správnou voľbou pre nás. Spolupráca s Galileo nám priniesla nielen kvalitné technologické riešenie, ale aj pocit istoty, že sme sa rozhodli správne.

Ako prebiehala inštalácia digitálnej tabule vo vašej obci?

Inštalácia digitálnej úradnej tabule prebehla hladko a bez akýchkoľvek komplikácií.

„Profesionálny tím od Galileo sa postaral o všetko potrebné, čím minimalizoval akékoľvek vyrušenie bežnej práce úradu.“

Ich flexibilita a ochota prispôsobiť sa našim potrebám znamenali, že celý proces inštalácie bol realizovaný efektívne a k našej plnej spokojnosti.

Aké sú reakcie občanov, na tento nový spôsob zverejňovania informácií?

Reakcia občanov na novú digitálnu úradnú tabuľu bola nad očakávania pozitívna. Mnohí vyjadrili spokojnosť s tým, že informácie sú teraz dostupné v reálnom čase a ocenili moderný spôsob, akým je obec schopná komunikovať. Vzbudilo to záujem nielen medzi staršími občanmi, ale aj medzi mladou generáciou, ktorá je prirodzene viac naklonená využívaniu digitálnych technológií. Veríme, že toto rozhodnutie prinesie dlhodobé pozitívne výsledky a zvýši spokojnosť našich občanov.

 

Michal Rečka, starosta obce, sa rozhodol vykročiť z tieňa a ukázať, že obec Čaňa má ambície stať sa moderným a digitálne zrelým spoločenstvom. Tento krok nebol len o zavedení novej technológie. Bol to prejav vízie, že digitálna transformácia môže priniesť občanom reálnu hodnotu a zlepšiť kvalitu ich každodenného života.

 

Obec Čaňa, okrem digitálnej úradnej tabule, využíva aj ďalšie produkty a služby od Galilea. Základom sú webové stránky, ktoré spĺňajú všetky potrebné legislatívne požiadavky, Prácu na úrade zjednodušuje automatické prepojenie webových stránok na CUET a CRZ. Rýchly a efektívny prístup k informáciám podporili v obci aj využívaním mobilnej aplikácie V OBRAZE, kedy majú občania všetky aktuality a dôležité informácie z okolia po ruke vo svojom mobile.

Mám záujem o nezáväznú konzultáciu zdarma

NAPÍŠTE NÁM

Stlačením tlačidla „Odoslať“ beriete na vedomie, že pre tieto účely vybavenia vášho dotazu budeme po nevyhnutne dlhú dobu spracovávať vaše vyplnené osobné údaje.

Formulár

Kontaktujte nás

Mám záujem o
hore

Galileo Corporation s.r.o.

Partner, ktorý Vám načúva a reaguje na Vaše potreby. Sledujeme trendy a vyvíjame vlastné produkty.

viac než 20 rokov s vami