Menu
Galileo Corporation s.r.o.
Partner pre samosprávy
a príspevkové organizácie
Využite prepojenosť nášho riešenia

Inšpirujte sa príbehom digitalizácie obce Vojčice

Digitalizácia obce Vojčice

V dnešnom zrýchlenom svete je kľúčové, aby bola komunikácia medzi obcou a jej občanmi čo najefektívnejšia. Nechajte sa preto inšpirovať príbehom obce Vojčice a predstavte si, ako by podobná transformácia mohla pozitívne ovplyvniť aj vašu komunikáciu s občanmi.

Obec Vojčice siahla po komplexnom systéme komunikácie s občanmi od spoločnosti Galileo, čo vás viedlo k tomuto rozhodnutiu?

Rozhodli sme sa pre spoluprácu so spoločnosťou Galileo, pretože ponúkajú komplexné riešenie pre digitálnu komunikáciu, ktoré dokáže pokryť všetky naše potreby.

„Chceli sme, aby naša komunikácia bola moderná, efektívna a prístupná pre všetkých občanov, a práve Galileo nám to umožnilo.“

Čo konkrétne vaša obec využíva na komunikáciu s občanmi a informovanie verejnosti?

Máme viacero platforiem. Po prvé, máme webové stránky obce, ktoré sú prispôsobené pre informovanie občanov o dôležitých novinkách, udalostiach, vybavení úradných záležitostí a zároveň spĺňajú všetky požiadavky súvisiace s povinným zverejňovaním obce. Ďalej, využívame mobilnú aplikáciu V OBRAZE, ktorá je veľmi praktická pre občanov na cestách a poskytuje im najaktuálnejšie informácie priamo do ich mobilných telefónov. A nakoniec, digitálnu úradnú tabuľu, ktorá je umiestnená na verejnom mieste a informuje občanov non-stop.

Aké sú hlavné výhody týchto technológií pre občanov Vojčíc?

Hlavnou výhodou je neustále aktualizovaná a dostupná informácia. Či už idú cez obec a vidia novinky na digitálnej úradnej tabuli, alebo dostanú notifikáciu cez mobilnú aplikáciu, občania sú vždy informovaní. Pre mladých je to moderný prístup, ktorý oceňujú, a pre seniorov sme sa snažili vytvoriť jednoduché a prístupné riešenia, takže komunikácia je efektívna pre všetky vekové skupiny.

Spomenuli ste aj digitálnu úradnú tabuľu, ktorú čoraz častejšie vidieť na stenách úradov či námestiach.

Áno, do obce sme zabezpečili digitálnu úradnú tabuľu. Vybrali sme si tento moderný spôsob informovania, lebo umožňuje všetkým občanom, bez ohľadu na vek alebo technologickú zdatnosť, získať prístup k informáciám, pripravovaným akciám a oznamom s jednoduchosťou a pohodlím, aké predtým nebolo možné. Zároveň máme istotu, že všetky povinné informácie a dokumenty sú zverejnené v správny čas a sú prístupné 24/7.

Zjednodušuje to prácu na úrade a zároveň šetrí čas nakoľko všetko ide automaticky a je prepojené s našimi obecnými webovými stránkami.“

Obec Vojčice si nechala od Galilea vypracovať aj vizuálnu identitu. Ako to podporuje vašu komunikáciu s občanmi?

Vizuálna identita je dôležitá pre to, aby občania vnímali obec ako jednotný celok, s ktorým sa môžu stotožniť. Galileo nám pomohlo vytvoriť dizajn, ktorý je moderný, ale zároveň odráža charakter a hodnoty našej obce. To pomáha zjednotiť všetky komunikačné kanály – od webových stránok, cez aplikáciu, až po tlačové materiály. Zvyšuje to aj dôveru občanov, keď vidia konzistentnú a profesionálnu prezentáciu svojej obce.

Čo by ste odkázali iným obciam, ktoré zvažujú zavedenie podobných technologických riešení?

Určite by som odporúčal neváhať a investovať do digitálnej komunikácie. V dnešnej dobe je veľmi dôležité držať krok s technológiami a ponúknuť občanom moderné, efektívne a pohodlné riešenia. Spolupráca so spoločnosťou Galileo nám to umožnila a sme veľmi spokojní s výsledkami. Predstavte si obec, kde každá informácia má svoje miesto a dosah. Kde by ste nikdy nepremeškali dôležitú udalosť a neunikla by vám žiadna správa či krízové oznámenie. V obci Vojčice sme tento sen premenili na realitu s pomocou nášho komplexného riešenie pre digitalizáciu a komunikáciu s občanmi.

Mám záujem o nezáväznú konzultáciu zdarma

NAPÍŠTE NÁM

Stlačením tlačidla „Odoslať“ beriete na vedomie, že pre tieto účely vybavenia vášho dotazu budeme po nevyhnutne dlhú dobu spracovávať vaše vyplnené osobné údaje.

Formulár

Kontaktujte nás

Mám záujem o
hore

Galileo Corporation s.r.o.

Partner, ktorý Vám načúva a reaguje na Vaše potreby. Sledujeme trendy a vyvíjame vlastné produkty.

viac než 20 rokov s vami