Menu
Galileo Corporation s.r.o.
Partner pre samosprávy
a príspevkové organizácie
Využite prepojenosť nášho riešenia

Digitalizácia v Trakoviciach: Ako moderné technológie menia komunikáciu medzi obcou a jej občanmi

Digitalizácia obce Trakovice

Obec Trakovice je dynamicky sa rozvíjajúca lokalita v okrese Hlohovec. Trakovice v poslednej
dobe ukázali, že sú pripravené kráčať vpred s dobou a využívať moderné technológie na zlepšenie
každodenného života svojich občanov.

Trend digitalizácie a automatizácie, ktorý získava na popularite v mnohých obciach po celom Slovensku, našiel silnú oporu aj v Trakoviciach. Obec sa rozhodla zasvätiť úsilie tomu, aby využila digitálne nástroje nie len pre zefektívnenie interných procesov na obecnom úrade, ale aj pre hladšiu a transparentnejšiu komunikáciu s občanmi. Ako tento proces prebieha, aké sú jeho výhody a čo to všetko znamená pre každodenný život v Trakoviciach?

Pred pár mesiacmi bola do obce Trakovice nainštalovaná digitálna úradná tabuľa. Čo vás viedlo k rozhodnutiu zaobstarať do Vašej obce túto digitálnu novinku?

Naším hlavným cieľom bolo zmodernizovať a zefektívniť komunikáciu s občanmi našej obce. Chceli sme nájsť spôsob, ako jednoducho a rýchlo šíriť dôležité informácie, a digitálna úradná tabuľa sa nám javila ako ideálne riešenie.

„Je to atraktívny a moderný spôsob, ako informovať občanov o novinkách, udalostiach či dôležitých oznamoch.“

Zároveň, sú zverejnené všetky povinné dokumenty a to plne automaticky, nakoľko je digitálna úradná tabuľa prepojená s našim obecným webom.

Aké boli reakcie občanov na túto novinku stojacu pre obecným úradom?

Reakcie občanov boli veľmi pozitívne. Mnohí ocenili moderný prístup a vítajú, že informácie sú im k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vďaka tomu, že je digitálna tabuľa viditeľná a dostupná na centrálnom mieste, ľudia sa stali viac informovaní o dianí v obci. Dokonca aj naši seniori vďaka jednoduchému ovládaniu tabule si chvália tento spôsob zverejňovania informácií. Mladých zaujalo hlavne atraktívne a moderné prevedenie a dizajn tabule a zvýšil sa tak aj ich záujem o dianí v obci.

Obec Trakovice využíva aj mobilnú aplikáciu v Obraze. Môžete nám o nej povedať viac?

Samozrejme. Mobilná aplikácia v Obraze je ďalším krokom k digitalizácii našej komunikácie s občanmi. Umožňuje nám poskytovať aktuálne novinky priamo do mobilných telefónov občanov. Tento spôsob komunikácie je veľmi efektívny, pretože väčšina ľudí má svoj mobil neustále pri sebe. Aplikácia je prepojená aj s webovými stránkami obce, čo značne uľahčuje prístup k informáciám.

Všetky tieto systémy na komunikáciu s občanmi vrátane webových stránok obce máte od Galileo Corporation, prečo ste sa rozhodli pre túto spoločnosť?

Galileo má dlhoročné skúsenosti so samosprávami a je spoľahlivým partnerom, ktorý prichádza vždy s novým riešením v rámci digitalizácie. Jedným z hlavných dôvodov našej voľby však bolo, že

„Galileo ponúka ucelené riešenie, ktoré umožňuje efektívne spravovať komunikáciu s občanmi.“

Vďaka ich systému môžeme jednoducho vložiť informáciu do redakčného systému, a tá sa hneď zverejní na webovej stránke obce, občanom príde notifikácia do mobilu a informácia je zároveň dostupná aj na digitálnej úradnej tabuli. Ďalšou veľkou výhodou je automatizácia povinného zverejňovania na CUET a CRZ automatickým prepojením z našich webových stránok, čo značne uľahčuje prácu mojim kolegyniam na úrade. A čo je pre nás dôležité, že máme jedného dodávateľa a jednu technickú podporu na všetky tieto produkty.

Ako vidíte budúcnosť digitalizácie v obci? Plánujete zaviesť ešte nejaké nové technológie?

Verím, že digitalizácia je kľúčom k úspešnej a efektívnej komunikácii s občanmi. V budúcnosti plánujeme pokračovať v rozvoji a zavádzaní nových technológií. Dúfam, že naše úsilie o digitalizáciu prinesie našim občanom ešte viac pohodlia a prístupnosti k informáciám.

Mám záujem o nezáväznú konzultáciu zdarma

NAPÍŠTE NÁM

Stlačením tlačidla „Odoslať“ beriete na vedomie, že pre tieto účely vybavenia vášho dotazu budeme po nevyhnutne dlhú dobu spracovávať vaše vyplnené osobné údaje.

Formulár

Kontaktujte nás

Mám záujem o
hore

Galileo Corporation s.r.o.

Partner, ktorý Vám načúva a reaguje na Vaše potreby. Sledujeme trendy a vyvíjame vlastné produkty.

viac než 20 rokov s vami