Obsah

www.siladice.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Hlohovec
Kraj:
Trnavský
Dátum realizácie:
9. 7. 2014
Siladice sú obec na Slovensku v okrese Hlohovec. V obci je rímskokatolícky kostol Všetkých Svätých z roku 1749. Prvá písomná zmienka o našej obci je z roku 1113. Vtedy sme sa už volali Saladize a patrili sme zoborskému opátstvu. V rokoch 1490 - 1500 patrili Siladice rodine Sziládiovcov. Potom nás v roku 1663 spustošili Turci. Od roku 1641 patrili Siladice Eszterháziovcom a siladičania chodili robiť na ich majetky do Galanty až do zrušenia poddanstva do roku 1848. O tom že siladičania boli vždy pohostinní svedčí aj to, že veľkopáni u nás poriadali veľké poľovačky a hostiny a schádzali sa tu vtedajší páni z celého okolia. Páčili sa im romantické zákutia Váhu obrastené vrbami, jahodami a planými hruškami. V roku 1831 v čase moru a cholery zomrelo 166 obyvateľov Siladíc. Že boli siladičania napriek všetkému životaschopní svedčí aj to, že pri sčítaní ľudu v roku 1910 napočítali 882 obyvateľov.Image Najviac ľudí žilo v Siladiciach v roku 1921 a to 909. V roku 1886 bola veľká voda na Váhu a bola vytopená celá obec, preto sa v roku 1900 začal stavať násyp popri Váhu. Dejiny sa Siladiciam neyhýbali. Siladice mali svojích hrdinov i padlých v I. aj II. svetovej vojne, v Slovenskom národnom povstaní. Obec sužovali veľké mrazy i horúčavy.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha