Obsah

www.parchovany.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Trebišov
Kraj:
Košický
Dátum realizácie:
9. 7. 2014
Parchovany sú obec na Slovensku v okrese Trebišov. Prvá zmienka o Parchovanoch sa datuje na r. 1320, keď obec niesla názov Parnow. Historickou pamiatkou je rím.kat. kostol v neogotickom štýle postavený v roku 1900 grófskou rodinou Andrášiovcov na základoch gotického kostola zo 14. storočia. Stál tu aj kaštieľ, ktorý v r. 1902 vyhorel. V Parchovanoch pôsobí viacero podnikateľských subjektov, je tu dobre rozvinutá obchodná sieť, základná aj materská škola, zdravotné stredisko, dom smútku. V dome služieb je pošta, predajňa kvetov a knižnica. Už 40 rokov tu pôsobí folklórna skupina Parchovianka, prezentujúca miestne ľudové tradície. V modernej obci Parchovany s pričlenenou časťou Božčice dnes žije1 964 obyvateľov.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha