Obsah

www.kochanovce.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Humenné
Kraj:
Prešovský
Dátum realizácie:
5. 5. 2014
Kochanovce sú obec na Slovensku v okrese Humenné. Prvá zacHistória obce hovaná písomná zmienka o obci Kochanovce pochádza z roku 1452.
Obec patrila do panstva grófov Drugethovcov, neskôr do panstva grófa Szinayho, ktorý tu dal postaviť aj rímsko - katolícky kostol v roku 1741. Kostol bol v roku 2000 po rekonštrukčných prácach vyhlásený za pamiatkovo chránený objekt.
Po zrušení poddanstva v roku 1868 bol grófsky majetok rozpredaný. 16 gazdov kúpilo 384 uhorských jutár zeme každý po 24 uhorských jutár (1 uj=0,45ha) a zbytok kúpil Móric Jozefovič, ktorý bol správcom a neskôr vlastníkom majera. Koncom 19. storočia do obce začína príliv obyvateľstva najmä zo severnejších oblastí, ale aj z Poľska. Naopak na začiatku 20. storočia nastáva vlna vysťahovalectva, ktorá stále narastala až do roku 1912, keď odchádzajú celé rodiny, ktoré odpredali svoj majetok prisťahovalcom, alebo Móricovi Jozefovičovi.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha