Obsah

www.obechostovce.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Zlaté Moravce
Kraj:
Nitriansky
Dátum realizácie:
26. 2. 2015
Hosťovce sú obec na Slovensku v okrese Zlaté Moravce. V obci sa nachádza rímskokatolícky kostol Povýšenia svätého kríža z roku 1931.
Obec Hosťovce leží približne 4 km na západ od okresného mesta Zlaté Moravce, na strednom toku potoka Pelúsok Stred obce leží v nadmorskej výške asi 216 m nad morom, medzi pohorím Tribeč a Pohronský Inovec. Hosťovce na západnej strane susedia s chotárom obce Mankovce, na severovýchode s obcou Lovce, východne obklopuje okolie obce les a za ním chotár Topoľčianok a Zlatých Moraviec. Južnú hranicu chotára uzatvára Martin nad Žitavou. Cez obec tečie potok Bolkov, z Loviec tečie potok Jelšavka a pred Martinom nad Žitavou sa spájajú v potok Pelúsok.
Geologický podklad chotára sa skladá prevažne z andezitových tufov po sopečnej činnosti Pohronského Inovca. Z genetických pôdnych typov prevládajú hnedozeme.
Hosťovce sa nachádzajú na záveternej strane, patria do miernej klimatickej oblasti s priemernou ročnou teplotou okolo 10 ˚C. Podľa úrodnosti patrí kataster obce do stredne úrodných pôd.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha