Obsah

www.dolnezelenice.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Hlohovec
Kraj:
Trnavský
Dátum realizácie:
5. 5. 2014
Dolné Zelenice je obec na Slovensku v okrese Hlohovec.
Obec Dolné Zelenice leží v JZ časti okresu Hlohovec, ktorý je súčasťou Trnavského kraja. Na severovýchode obec susedí s obcou Horné Zelenice, na západe s mestskou časťou mesta Hlohovec, so Šulekovom, juhozápadná hranica je tvorená obcou Siladice a na juhu a východe susedí s obcou Dvorníky.
Obec Dolné Zelenice sa rozprestiera na rozlohe 271,9 ha, čo predstavuje 1,014 % z celkovej rozlohy okresu. Obec má 548 obyvateľov (1. 6. 2007), čo je len 1,19 % z celkového počtu obyvateľov okresu Hlohovec.
Obec Dolné Zelenice je sprístupnená cestou II. triedy č. 507, ktorá ju spája s mestom Hlohovec a tou istou cestou, ktorá ju smerom na juh spája s mestom Sereď. So Sereďou je spojená aj železničnou traťou, ktorá spája obec aj s mestom Leopoldov, ktorý je jedným z najdôležitejších železničných uzlov Slovenska.
Z hľadiska geomorfologického do katastra územia zasahuje geomorfologický celok Podunajská pahorkatina, ktorá zo severozápadu susedí s geomorfologickým celkom Malé Karpaty, zo severu s geomorfologickým celkom Považský Inovec, z východu z geomorfologickým celkom Tribeč a z juhu s geomorfologickým celkom Podunajská rovina.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha