Obsah

www.bukovec.eu

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Myjava
Kraj:
Trenčiansky
Dátum realizácie:
26. 2. 2015
Obec Bukovec leží v západnej časti Myjavskej pahorkatiny. Nadmorská výška v strede obce je 360 m n.m. a jej celková rozloha je 1560 ha. Ku koncu roka 2008 v nej žilo 406 obyvateľov. V roku 1592 bola vydaná pre obec Bukovec zakladacia listina. Bukovec sa rozvíjal uprostred nedostupných a mĺkvych hôr, preto v ňom nachádzali útočisko všetci tí, ktorí museli utekať pre náboženské nepokoje alebo kruté utláčanie.
Najstaršou kultúrnou pamiatkou v obci je rímskokatolícky kostol zo 17. storočia, upravený v 18. storočí. V rokoch 1824 – 1829 bol vybudovaný evanjelický klasicistický kostol. Ďalšou významnou historickou budovou v obci jerenesančná zvonica z konca 19. storočia. V obci mali istú dobu pôsobisko i významnéslovenské osobnosti akoJúlius Bodnár, historik a etnograf, ktorý tu pôsobil v rokoch 1897 až 1926 a v rokoch 1927 – 1934 tu našiel svoje útočisko Vladimír Roy – básnik a prekladateľ.
Chotár obce je krásny, pahorkovitý kraj, tvorený vysokou pláňou prerytou dolinami a výmoľmi. Vodstvo vytekajúce z bukovského chotára sa vlieva do rieky Myjava. V okolitých miešaných lesoch si prídu na svoje milovníci prírody, hubári i poľovníci. Plodmi lesa sú huby (dubáky, májovky, masliaky…), jahody, maliny a jalovec. Z divej zveri sa tu vyskytuje zajac, králik, srnčia zver, divá sviňa, líška, kuna a tchor. Príjemným zážitkom je vychádzka na nedaľekú zrúcaninu hradu Branč. Atrakciou je i nevídaný geomorfologiký útvar, ktorý vznikol pri zosuve pôdy v roku 2006 pri osade u Kubicov.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha