Obsah

www.bohdanovce.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Trnava
Kraj:
Trnavský
Dátum realizácie:
18. 9. 2017
Bohdanovce nad Trnavou sú obec na Slovensku v okrese Trnava.
Bohdanovce nad Trnavou susedia s katastrami obcí Dolná Krupá, Špačince, Boleráz, Šelpice a mestom Trnava. Od tohto mesta sú vzdialené iba 6 kilometrov smerom na severozápad. V blízkosti obce sa nachádzajú dôležité dopravné trasy - železnica a cesta I. triedy smerujúca až do Senice.
V obci je rímskokatolícky kostol sv. Petra a Pavla apoštolov zo 14. storočia a kaplnka sv. Jána Nepomuckého z roku 1770.
Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1332, kedy kráľ Karol Róbert nariadil vykonať prvú konskripciu. Obec Bohdanovce bola do súpisov uvedená ako Podans. Neskôr, v roku 1373 uvádza dochovaný záznam obec ako Bogdanch. Toto pomenovanie je zložené z osobného mena Bogdan a vecného ves. Čiže Bohdanova Ves. Tento názov potvrdzuje prítomnosť slovenského obyvateľstva v obci.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha