Obsah

www.obecbackov.sk

Skupina:
Mestá & obce
Okres:
Trebišov
Kraj:
Košický
Dátum realizácie:
24. 2. 2015
V chotári Bačkova našli archeológovia stopy po rozsiahlom sídlisku a črepy keramiky pochádzajúcej z 8.-9.storočia.
Prvá písomná správa o Bačkove sa zachovala v listine kráľa Bela IV. z roku 1245 o predaji a ohraničení majetkov Albínova a Techne (Dvorianky). Západný okraj tohto majetku sa rozprestieral k ceste vedúcej do dediny Bačkov. Aj tento strohý doklad však svedčí, že dedina Bačkov existovala aspoň pár desaťročí pred rokom 1245. V druhej svetovej vojne bola dedina vypálená a spustošená ustupujúcimi nemeckými vojskami. Odohrala sa tu jedna z rozhodujúcich bitiek na Dargovskom fronte - Bitka na Lúke pri Žarnovčíku (1944). Nemecké vojská boli porazené a ustupovali ďalej na západ.
Podľa Heraldického registra [5] má obec tieto symboly prijaté 30. mája 2003. Na erbe je tradičný poľnohospodársky motív podľa odtlačku pečatidla z roku 1786.

Chcete podobné riešenie? Zanechajte nám na seba kontakt a náš obchodný zástupca Vám ponúkne nezáväzné osobné stretnutie kde Vám všetko dopodrobna vysvetlí.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplnovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku:

captcha
captcha